X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
آنچه اصل است، از دیده پنهان است. آنتوان دوسنت اگزوپری

دانلود موسیقی جاودانه ی سریال از سرزمینهای شمالی

یکشنبه 27 دی‌ماه سال 1388 ساعت 09:16 ب.ظ
 

موسیقی متن جاودانه این سریال را از این لینک دانلود کنید«از سرزمین های شمالی» داستان زندگی مردی بود که از همسرش جداشده و به همراه دو فرزندش (یک دختر و یک پسر)از توکیو به زادگاه آن مرد در جزیره شمالی ژاپن ،هوکایدو برگشته و زندگی جدیدی را شروع کرده بودند.

 سریال با نامه هایی که پسر به مادرش می نوشت ودر خود سریال پسربا لکنت زبان آنها را می خواند دنبال می شد.

 داستان سریال همانند موسیقی فیلم فراموش نشدنی است .

صدای گیتار و گروه کر و بعد صدای ترومپت همه و همه به موضوع فیلم رنگ و زیبایی ویژه ای بخشیده است .
افسردگی در زنان

یکشنبه 27 دی‌ماه سال 1388 ساعت 08:38 ب.ظ


در تمامی جوامع دنیا، زنان بیش از مردان دچار افسردگی می شوند. این اختلاف می تواند ناشی از عوامل گوناگون زیستی، روان شناختی، محیطی، فرهنگی و یا ترکیبی از آنها باشد. به لحاظ زیستی این اختلاف ممکن است به علت مصرف داروهای رژیمی، آرام بخش ها، قرص های ضد بارداری، مصرف دخانیات و الکل باشد که میزان ترشح انتقال دهنده های عصبی را مختل می کند. از طرف دیگر، زنان ممکن است به دلیل تداخل عمل هورمون های جنسی بدن شان مستعد ابتلا به افسردگی باشند. به لحاظ روان شناختی نیز این احتمال وجود دارد که زنان تمایل بیشتری دارند که مشکلات خود را بپذیرند و درصدد درمان آنها برآیند. به لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز زنان بیشتر از مردان می کوشند تا ارتباط خود را با دیگران توسعه دهند و حفظ کنند، اما در فرهنگی که به استقلال و خودکفایی بها می دهد، تمایل به دلبستگی نوعی ضعف تلقی می شود و همین امر، یعنی ناهماهنگی بین رفتارهای زنان و ارزش های فرهنگی منجر به کاهش عزت نفس و حس ارزشمندی در زنان می شود. در برخی موارد نیز این طور به نظر می رسد که زنان بیش از مردان علایم و شکایات خود را از افسردگی بیان می کنند و یا آنکه مردان در برابر مشکل افسردگی خود بیشتر مقاومت می کنند و راه حل های دیگری غیر از مراجعه به پزشک برای درمان خود برمی گزینند. به لحاظ محیطی نیز، زنان بیش از مردان در معرض انواع استرس ها و اضطراب هایی قرار می گیرند که تاثیر خود را بر سیستم عصبی آنان و هورمون های بدن شان می گذارد. تجربه های روزمره نیز می توانند همچون شوک ها و فشارهای عصبی مولد استرس باشند و موجب ابتلای افسردگی بیشتر در زنان- نسبت به مردان- شوند.


...ادامه مطلب


 

ادامه مطلب ...

سخنانی از موریس مترلینگ

شنبه 19 دی‌ماه سال 1388 ساعت 12:15 ق.ظ

مرده گان، زنده گانی هستند که در تعطیلات به سر می برند.!

یکی از صحبت هایی که مرا سرگرم می نماید اظهارات دانشمندان مذهبی و دینی است که بطرزی موثر در خصوص اراده و پیش بینی و مقصد و نقشه های خدا صحبت می کنند و چنان به گفته خود اعتقاد دارند که گویی ظهر آن روز با خدا ناهار خورده اند!!! .

اگر در اولین قدم، موفقیت نصیب ما می شد، سعی و عمل دیگر معنی نداشت.

انسان خوشبخت آن کسی است که حوادث را با تبسم و اندکی دقت بعلت وقوع آن تلقی وقبول نماید .

آدمی ساخته ی افکار خویش است .فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است .

از تصاویر و اشکال مختلف خداوند یگانه شکلی که تا اندازه ای به فهم ما نزدیک می باشد بی پایان بودن اوست و ما از صفات خداوند فقط همین یکی را تا اندازه ای می فهمیم و باقی صفات و اشکال او برای ما مجهول می باشد !!! .

گاهی اوقات مرگ بازی غایم موشک دارد. به این طریق که ناگهان از گوشه ای به در آمده گریبان شخصی را که هیچ به مرگ فکر نمی کرد می گیرد و او را با خود می برد. این است یکی از تفریحات او !!! .

« شرم خود را بشناس و غرورت را حفظ کن».

جمعه 18 دی‌ماه سال 1388 ساعت 11:27 ب.ظ

« شرم خود را بشناس و غرورت را حفظ کن».


قسمتهایی از کتاب تنهایی پرهیاهو اثر بهومیل هرابال


شب است و به مجلس رقص رفته ام. ماریا یا به قول من مانچا، دختری که باهاش قرار دارم از در وارد می شود. دنباله ی روبانهایی که به گیسوانش بسته ، پشت سرش آویزان است. موسیقی شروع می شود و ما به رقص در می آئیم. تنها با اوست که می رقصم. می رقصیم و دنیا دورمان مثل چرخ و فلک می چرخد.

 ادامه مطلب.....

ادامه مطلب ...

iqp6mx3prc3j4d4zwuq.mp3" loop="-1">